ינון אילן, מורה באייקידו תל-אביב

יליד 1967 , תושב תל אביב, מתאמן באייקידו כ-ארבע שנים אצל סנסיי טל בראון.

במהלך 2010 – 2011 הוכשרתי למורה אייקידו אצל סנסיי ניר יוגב בתוכנית לימודים מיוחדת שנבנתה בשיתוף מכון וינגייט.

החיפוש אחר המורה

אני מתאמן ומאמן אייקידו מסורתי אשר בו המורה תופס חלק חשוב ונכבד מהדרך שאנו עוברים וכך בעצם שרשרת התלמידים והמורים מתפתחת.

תפקיד המורה והבחירה במורה הוא תהליך חשוב בלימוד המסורתי. המורה מהווה כסמן דרך אשר ממקד אותנו לא לסטות מהמהות אך מפנה ודוחף אותנו לחיפוש, למידה, התפתחות וצמיחה אישית.

החיפוש אחר הדרך.

בתוך האייקידו ישנה המון עבודה עצמית של חיפוש ותיקון המושתתת על בסיסים בריאים המשתמשמים באנרגיה ובעוצמה הטבעית של הגוף. בחיפוש שלי אחר אומנות לחימה שאתחבר אליה, חיפשתי בראש ובראשונה את הצד הבריאותי שחשוב לי מאד ובאייקידו המסורתי הוא חלק בלתי נפרד ויסודי.

כמו כן, בחיפוש שלי ומתוך התנסות באומנויות לחימה אחרות מצאתי שנקודת המוצא באומנויות אחרות היא שוויון וניצחון של הכח. באייקידו, נקודת המוצא היא בניית יתרון, ותיעול האנרגיה של היריב למקום שטוב ונח לי. לכן, אייקידו מסורתי הוא משולל תחרות ואין לי רצון לפגוע ביריב (אל אף העובדה שאייקידו היא אומנות לחימה מאד אפקטיבית) אלא להוביל אותו למקום שבו אני תמיד בשליטה ושנינו נצא בריאים.

מייסד האייקידו מוריהיי אואשיבה אמר ” הפגיעה ביריב היא פגיעה בעצמך “.

כיום האייקידו תופס אצלי חלק חשוב ועיקרי ומלווה אותי בדרך להתפתחות עצמית.

עם השנים האייקידו מחלחל ומשפיע על כל תחומי החיים בין אם בשעת אימון( כתלמיד או כמורה) ובין אם ביום יום, כגישה בסיסית ודרך.

ראיית המורה

כאשר התחלתי לאמן מצאתי עושר גדול בלימוד ובהסתכלות בעיניים של מורה על עצמי. וכך בעצם החיפוש וההתקדמות בלימוד סובב ביני לבין התלמידים באופן בלתי פוסק ומעשיר.

היום אני מאמן בדוגו’ של המורה שלי סנסיי טל בראון בדרכו וברוחו תוך חיפוש עצמי והתפתחות תמידית.

במהלך השנתיים האחרונות תיפקדתי כ”עוזר מאמן” למורה שלי באימוני ילדים ונוער, אשר תרמו רבות לנסיון שלי ולגישה הבסיסית של האייקידו ב אי-שימוש בכח.

ינון אילן - אייקידו תל אביב